Ale Moto Aktualności motoryzacyjne

Kwiecień 7, 2012

Nowy SUV Skody dopiero w 2016 r.

Image and video hosting by TinyPic

Trwają intensywne prace nad nowym autem w szeregach Skody. Będzie nim SUV większy od oferowanego obecnie YETI, do którego konstrukcji posłużyć ma część podzespołów przewidywanego na 2014 r. VW Tiguana.

Sporych rozmiarów SUV Skody będzie także korzystał z rewolucyjnej platformy MQB, na podstawie której powstać ma m.in. siódma już generacja Volkswagena Golfa.

Miłym zaskoczeniem ma być również bardzo szeroka gama silnikowa nowej Skody, w skład której wchodzić będzie jednostka hybrydowa. Czesi pracują także nad ulepszeniem swoich dwóch silników 1.4 TSI oraz dwulitrowego TDI. Debiut rynkowy Skody będącej od pewnego czasu częścią grupy VW przewidziano na 2016 r. Nowe auto ma być ważnym elementem poszerzania gamy modelowej czeskiego producenta oraz pomocą w osiągnięciu ambitnych planów sprzedażowych. W samym 2018 roku Skoda chce sprzedać na całym świecie co najmniej 1,5 mln egzemplarzy – przy ok. 875 tys. sztuk sprzedanych w 2011 r. Aby to zrealizować, oferta ma ulegać systematycznemu powiększaniu mniej więcej co pół roku. Dodatkowo planowane jest zwiększenie obecności na rynkach międzynarodowych. Dziś Skoda, aż 60 procent aut sprzedaje w samej Europie, pozostałe 40 procent trafia w pozostałe części świata. Następne sześć lat ma odwrócić te proporcje.

Według informacji podanych przez magazyn Car, do 2016 roku z rynku ma zostać wycofany model Roomster. Zostanie on zastąpiony przez crossovery zbudowane na bazie VW Sharana oraz Tourana. Taki sam los ma podobno czekać niezwykle popularną w całej Europie Skodę Yeti. Producent nie zamierza „wypuszczać” drugiej generacji tego auta, a zastąpić ją kompletnie nowymi modelami. Tu podobnie jak w pozostałych modelach za bazę posłużą sprawdzone już konstrukcje typu SUV – Tiguana i Touarega .

Image and video hosting by TinyPic

Ostatnimi czasy dość widoczna stała się ofensywa modelowa Skody. Mowa tu m.in. o takich modelach jak miejskie Citigo czy też Rapid (sprzedawany obecnie w Indiach – pozycjonowane między Octavią a Fabią). To jednak nie wszystko co przygotowują dla nas Czesi. 2015 rok ma przynieść ciekawą propozycję w postaci rodzinnego minivana Skody, który ma być jednym z największych rywali m.in. Forda Galaxy.

Image and video hosting by TinyPic

Nie powinien nikogo dziwić fakt, iż Skoda do 2016 r. ma w planach przedstawienie aż 4 nowych aut, bowiem, jak doskonale widać na drogach SUV-y oraz crossovery są w ostatnich latach chyba najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem rynku samochodów nie tylko w Europie, ale także na świecie.

2 komentarzy »

  1. maszyny do grania…

    Nowy SUV Skody dopiero w 2016 r….

    Trackback by maszyny do grania — Listopad 26, 2014 @ 8:17 am

  2. SIMMONS

    „[…]Nowy SUV Skody dopiero w 2016 r. « Ale Moto[…]”

    Trackback by SIMMONS — Grudzień 17, 2015 @ 9:35 pm

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Powered by WordPress